Texas Honky Tonk on myös ruokaa – vieläpä oikein hyvää!
Texas Honky Tonk & Cantinassa näyttää viihtyvän niin suuremmat seurueet lasillisella kuin lapsiperheet tex-mex-ruuan ympärillä. Itse olen syönyt siellä muutaman kerran, ja jokaisella kerralla keittiö on onnistunut yllättämään iloisesti. Tämä on paikka, johon menen kun kaipaan sekä rentoa menoa että helppoa ruokaa. Samanlaisia paikkoja ovat esimerkiksi St. Vitus, salakapakkamainen NoKu tai Pööbel.
Texas Honky Tonkin ruokalista on vaikuttavan mittainen, joten sen tavaamiseen on yleensä mennyt tovi jos toinenkin. Mikäli meksikolainen ruoka ei ole tuttua, niin lista onneksi selittää, mistä eri ruokalajit koostuvat.
Arkisin tarjolla on myös kuuden euron hintainen päivittäin vaihtuva lounasannos.
Osoite: Pikk 43
Texas Honky Tonk & Cantinan nettisivut: www.texas.ee
Aukioloajat:
Su–to 12–23
Pe–la 12–01
2 Comments
Elia Saarinen
Olen käynyt kyseisessä ruokapaikassa pariin kertaan perheeni kanssa, ja tarkoitus olisi viedä myös kumppanini käymään siellä. Ihana tunnelma ja hyvä ruoka ovat tehneet Texasista yhden lemppareistani.
Henna Mikkilä
On minullakin yksi lemppari, sillä siellä on niin hauskan letkeä meninki. Superystävällinen palvelu myös aina!